Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Polinesian Noni
Polinesian Noni

Naukowcy  i Szamani zgadzają się w jednym!

Wiedzą  że leki dla wielu ludzkich dolegliwości i schorzeń są ukryte pośród pól i lasów.

Od początku istnienia cywilizacji rośliny były ważnym źródłem wspomagania zdrowia oraz terapii leczniczych.

Noni -Indiańska Morawa (łac. Morinda citrifolia)

Noni  jest często używaną rośliną zarówno w tradycyjnej i nowoczesnej medycynie. W przekroju wieków badania i doświadczenia zebrane na jej temat są dowodem na to, że roślina ta ma wiele zalet zdrowotnych i profilaktycznych. Praktycy współczesnej medycyny, zgodnie twierdzą, że ze względu na specyficzny i wyjątkowy skład oraz działanie, Noni ma korzystny wpływ na organizmy żywe.

Polinesian Noni rośnie dziko na Wyspach Karaibskich, w Chinach, w Malezji, Indiach, Filipinach oraz na terenach Australii i niektórych tropikalnych regionach Afryki i Ameryki Południowej.

Zazwyczaj spotyka się je w regionach nadbrzeżnych, w pobliżu zastygłych strumieni lawy, w które wrastają jego korzenie. Zastygła lawa zawiera w sobie bogactwo składników odżywczych, dzięki czemu Noni jest tak doskonałą rośliną, która pomaga w wielu dolegliwościach i zajmuje pierwsze miejsce jeżeli chodzi o profilaktykę zdrowotną i przeciwstarzeniową.

                          Noni odznacza się dużą żywotnością!!!

Tubylcy twierdzą, że roślina żyje znacznie dłużej niż człowiek. Jest bardzo odporna na długie okresy suszy i działanie wody morskiej. W zasadzie jest niezniszczalna.  Nie choruje ani nie jest niszczona przez szkodniki. Jest to wiecznie zielone drzewo (krzew), które osiąga wysokość od 3 do 7 metrów. Ma duże, ciemnozielone, błyszczące liście i białe kwiaty o delikatnym zapachu.

Noni rodzi owoce cały rok. O każdej porze roku na drzewie znajdują się zarówno kwiaty jak i niedojrzałe oraz dojrzałe owoce, które zbiera się od 14 do 17 razy w roku.

Dojrzałe owoce są zielono-żółtego koloru. Są wtedy bardzo miękkie i mają charakterystyczny, nieprzyjemny smak i zapach. Jednak właśnie wtedy mają najwięcej cennych składników, o których informacje zawarte są w innym dziale. Noni czerpie swoją energię z pól lawy, które są bardzo częstym zjawiskiem na terenie Polinezji, gdzie znajduje się wiele czynnych i wymarłych już wulkanów. Zastygła lawa zawiera w sobie bogactwo ważnych dla świata roślinnego składników odżywczych, co jest też zapewne przyczyną wysokiej jakości gleby wielu wysp. Szczególnie stare pola lawy i pagórkowaty teren rodzą drzewa Noni, których owoce charakteryzują się bardzo dużą zawartością i związków ważnych dla ludzkiego zdrowia.

Rosnące dziko krzaki Noni zawierają znacznie więcej witalnych składników, są mocniejsze i bardziej odporne od uprawianych, sztucznie nawożonych przez człowieka roślin !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium