Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Zajęcia ruchowe, dotlenienie organizmu.

Nasz organizm zbudowany jest z około 600 mięśni, które oplecione są naczyniami krwionośnymi. Możemy powiedzieć, ze każdy z tych mięśni pomaga w pracy serca. Każdy skurcz mięśni to dostawa pożywienia i tlenu do komórki. 

Im więcej się ruszamy tym częściej jest wymiana płynów i gazów. Komórka musi przyswajać składniki odżywcze i powinna się oczyszczać. Poprzez ruch wzmacniamy sobie wszystkie mięśnie (mięśnie szkieletowe i głębokie). 

Człowiek wysportowany ma większe szanse na zdrowie niż osoba prowadząca siedzący tryb życia. Spacery, ćwiczenia, biegi wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, spalamy cholesterol, normalizuje się przemiana  materii, reguluje ciśnienie krwi, wzmacnia kręgosłup, mięśnie, stawy oraz podwyższa się odporność organizmu. 

Poprzez ruch następuje dotlenienie całego organizmu. Tlen jest nam niezbędny do życia. Bez niego zamierają w naszym organizmie  procesy życiowe. W związku z zanieczyszczeniem środowiska, paleniem papierosów, brakiem aktywności fizycznej pojawia się niedotlenienie serca i kory mózgowej. W konsekwencji zaczynamy mieć problemy z koncentracją i pamięcią. 

Żyjąc w szybkim tempie i w związku z  brakiem możliwości codziennego odpoczynku i dotlenienia na świeżym powietrzu, dobrze jest pić zdrową zasadową nasyconą wodę tlenem, oraz korzystać z biorezonansu i zabezpieczyć sie przed smogiem elektromagnetycznym.

Szybkie tempo życia i co dalej? 

Polecane produkty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium