Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Powietrze

Szokujące fakty na temat powietrza, które wdychamy.

Co z tym zrobić?

Oddychamy więcej, niż jemy. Oddychamy więcej, niż pijemy. Oddychamy przez cały czas, ale jak często zastanawiasz się, co dokładnie wdychasz ?
Jest to istotne zwłaszcza dla małych dzieci, które oddychają szybciej, niż dorośli - poziom inhalacji wynosi 50% więcej powietrza na każdy kilogram masy ciała.

Zanieczyszczenie powietrza jest oczywiste, gdy jesteś w mieście i na drodze stanie wielka chmura spalin, pochodząca od przejeżdżającej ciężarówki, lub gdy wiatr zawieje w twarz dymem z ogniska lub grilla. Pamiętaj!, nawet jeśli nie można zobaczyć w powietrzu spalin, może być nadal mocno zanieczyszczone. Co ważniejsze, najbardziej zakażone powietrze jest na ogół w środku domu lub pomieszczenia, gdzie większość ludzi spędza około 90% swojego czasu.

Oto 3 szokujące fakty, które, sprowokują Cię do rozważenia każdego oddechu, który bierzesz.

1. Według badań opublikowanych w USA, w kwietniu 2009, powietrze w pomieszczeniach typowego domu, zawiera ponad 500 substancji chemicznych.
-  Po zbadaniu 52 domów zidentyfikowano w powietrzu 586 indywidualnych związków chemicznych. Najwięcej znaleziono związków organicznych takich jak diazinony i  chloropikryny pestycydów.
-  Oprócz tego stwierdzono występowanie 27 różnych pestycydów chloroorganicznych. Ich obecność wykryto u ponad 90 % domów.
-  ilości tzw. Polichlorowanych bifenyli (PCB) były na ogół małe, ale stwierdzono w ponad połowie domów. Zostały one wykryte w 56 procent z 52 domów.
-  chemikalia ftalanów wykryto w bardzo dużych stężeniach.

Naukowcy nie byli w stanie określić co najmniej 120 substancji chemicznych. Wynik badań – po prostu oszałamiający - nasz system norm i reguł dotyczących powietrza jest na tyle wadliwy, że doświadczeni naukowcy nie są w stanie określić wiele substancji chemicznych, na które jesteśmy narażeni na co dzień w zaciszu gospodarstwa domowego.

2. Strefa oddychania dziecka (poniżej 61 cm nad ziemią) może być bardziej zanieczyszczona niż u dorosłych, ponieważ wiele zanieczyszczeń waży więcej niż powietrze (rtęć, pestycydy, itp.). Na przykład w jednym z badań, chloropikryny pestycydów okazały się prawie cztery razy bardziej skoncentrowana na wysokości 13-25 cm od podłogi w porównaniu z powietrzem na wysokości 1.30 metra lub więcej nad podłogą w nie wentylowanym pokoju.

3. Powietrze wewnątrz budynków jest zwykle 2-5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, a trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż 90 % naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Tak naprawdę, nieliczne badania dokumentują skutki wpływu powietrza w pomieszczeniu na nasz organizm. Co gorsze, nie istnieją żadne przepisy regulujące stężenie związków chemicznych w powietrzu. Według naukowców zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń należą do "jednego z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia człowieka", ale żadna z agencji nie ma prawa do kontroli zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach.

Nie ma dwóch takich samych domów, które mają dokładnie to samo stężenie związków chemicznych w powietrzu i nie ma sposobu, aby wyeliminować je wszystkie, ale można wiele zrobić, aby zmniejszyć narażenie naszego organizmu na kontakt z niewidzialnymi sprawcami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium