Tabletki do ssania Papaya Plus jest złożoną kompozycją o wysokiej wartości składników odżywczych. Bogactwo enzymów trawiennych, które wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego. Składniki aktywne nie wspomagają trawienia tylko 1 składnika odżywczego, tylko dzięki złożonej formule tj. sproszkowany owoc papai, enzymy z grzybów (amylaza, lipaza, laktaza , chlorofilina) korzystnie wpłyną na rozkład tłuszczów, węglowodanów i w tym laktozy. Dzięki tym enzymom wiele osób dozna komfortu trawiennego i uczucia płaskiego brzuszka.
Utrudnione wydzielanie enzymów trawiennych może być utrudnione poprzez:
- niewłaściwą dietę,
- nieregularne posiłki,
- nadmierne spożywanie alkoholu,
- stres,
- jedzenie w pospiechu, łykanie dużej ilości powietrza,
- spożywane produktów przetworzonych,
- mieszanie składników odżywczych przy 1 posiłku,
- żywność z konserwantami..
Utrudnione trawienie niesie za sobą skutki niestrawionych pokarmów i obciążenie nadmierne jelita i w konsekwencji systemu immunologicznego. Wraz z upływającymi latami dobrze jest wspierać organizm na każdym poziomie, a zwłaszcza trawienie, ponieważ jak wiemy jelito jest naszym 2 mózgiem.
Papaya Plus Calivita jest to Formuła tabletek do rozgryzania i ssania, wygodna dla każdego, zwłaszcza dla osób, które maja problem z połykaniem.
Skład produktu: Zapotrzebowanie dobowe na etykiecie produktu
Sproszkowany owoc papai – 200 .0 mg
Enzymy trawienne z grzybów:
- amylaza (5000 DU) 30,0 mg
- lipaza ( 5000 FIP) 25.0 mg
- laktaza ( 1000 ALU ) 5.0 mg
- Chlorofilina sodowo-miedziowa 1.0 mg ( z lucerny siewnej)
Amylaza to jeden z najważniejszych enzymów trzustkowych, wytwarzanych przez trzustkę oraz w niewielkich ilościach przez ślinianki, błonę śluzową jelita, jajniki i jądra. Amylaza trzustkowa trafia do soku trzustkowego i przedostaje się do przewodu pokarmowego, gdzie bierze udział w trawieniu polisacharydów (wielocukrów,skrobi) do cukrów prostych.
Lipaza trzustkowa, produkowana w trzustce jest to najważniejszym enzym z grupy lipaz, który dalej przedostaje się do przewodu pokarmowego. Bierze udział w procesie trawienia tłuszczów pokarmowych i rozkłada trójglicerydy pokarmowe do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Dzięki lipazie, która ma wpływ na utrzymywanie prawidłowej przepuszczalności błony komórkowej, komórki łatwiej wchłaniają składniki pokarmowe, a także usuwają zbędne produkty przemiany materii.
Chlorofilina sodowo- miedziowa pozyskana z lucerny siewnej to składnik roślinny, który wykazuje działanie rewitalizujące i oczyszczające organizm. Korzystnie wpływa na metabolizm komórkowy, oraz wspomaga organizm przy wydalaniu toksyn, produktów przemian metabolicznych i ciężkich metali. Detoksykacja każdego dnia połączona ze wspomaganiem układu trawienia.
Laktaza enzym ważny dla osób z nietolerancją laktozy (cukier mleczny), która znajduje się w nabiale. Laktaza jest enzymem występującym w jelicie cienkim i jego najważniejszą funkcją jest rozkład laktozy do glukozy i galaktozy.
Jaka jest różnica miedzy Laktazą a Laktozą?
Nietolerancję laktozy, która znajduje się w produktach mlecznych i spożywczych (uważaj na etykiety różnych produktów, w których może znajdować się laktoza, również otoczki leków i przetwory mięsne jak np. parówki!) może wywoływać zmiany alergiczne i być przyczyną rozwoju w osteoporozy, astmy i zespołu jelita drażliwego. Niska produkcja enzymu laktazy przez organizm może być powodem problemów trawiennych i zdrowotnych.
Różnice między laktozą i laktazą
Laktoza to cukier (węglowodan) zawarty w mleku, natomiast Laktaza jest enzymem wytwarzanym w nabłonku jelita cienkiego i bierze udział w procesie trawienia cukru laktozy do rozkładu na cukry proste.
Poziom enzymu laktazy w naszym organizmie zmienia się w procesie starzenia, najwyższa jego wartość jest w okresie niemowlęcym i u małych dzieci. Mówi się, że produkcja laktazy spada o 90% w porównaniu z aktywnością tego enzymu po urodzeniu. Nietolerancja laktozy, może się zmniejszyć przy spożywaniu produktów mlecznych, które ulegają fermentacji, ale są to indywidualne reakcje, dla niektórych osób będzie korzystny proces tzn. wystarczający, natomiast dla innych niestety nie. Mleko kozie zawiera również laktozę, natomiast najmniej laktozy jest w serach żółtych podpuszczkowych i w serze Feta
Dobowe zapotrzebowanie i opis produktu w etykiecie produktu poniżej.
Składniki:
sacharoza; sproszkowany owoc papai (Carica papaya); substancja słodząca – sorbitol; enzym amylaza (z grzyba Aspergillus oryzae) (zawiera soję, siarczyny), enzym lipaza (z grzyba Rhizopus oryzae) (zawiera soję, siarczyny), enzym laktaza (z grzyba Aspergillus oryzae) (zawiera siarczyny); substancja przeciwzbrylająca - kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu, aromat; chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej).
Uwagi!
Osoby z problemami zdrowotnymi (np. zaburzenia żołądkowo - jelitowe, wrzody), przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu.