Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

AQUARION - Woda Życia (woda diamentowa/srebrna)

AQUARION - Woda Życia (woda diamentowa/srebrna)


Woda ma ogromne znaczenie w naszym życiu. Każde żywe ciało jest zbudowane z wody i jego funkcje są zależne od niej. Stanowi odpowiednie środowisko dla procesów życiowych.
 
Oto podstawowe funkcje wody w naszych organizmach:

- wspomaga absorpcję substancji pokarmowych
- transportuje składniki odżywcze do komórek
- rozpuszcza i usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii
- nawilża wydychane powietrze
- odgrywa ważną rolę w regulacji temperatury ciała
- amortyzuje stawy
- tworzy elastyczny płaszcz ochronny dookoła ważnych narządów
- chroni organizm przed promieniowaniem kosmicznym
Woda odgrywa kluczową rolę w równowadze wodno-elektrolitowej organizmu.

Urządzenie AQUARION wytwarza wodę jonizowaną w wyniku wielostopniowej filtracji, odchloro­wania i elektrolizy wody z kranu. Przekształca ją do wody alkalicznej i kwaśnej (w Niem­czech woda o zmienionym pH: kwaśnym/alkalicznym jest nazywana wodą diamento­wą/srebrną). Odczyn pH naszego organizmu powinien być lekko zasadowy, dlatego picie al­kalicznej wody jonizowanej korzystnie wpły­wa na stan rezerw wodnych organizmu, co po­prawia jakość życia.

Do eliminacji mikroorganizmów, obecnych w zwykłej wodzie pitnej, niezbędne są odpo­wiednie filtry. Większość tradycyjnych filtrów wodnych może eliminować z wody tylko większe cząstki. Urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody posiada filtr o średnicy 0,01 mikrona, a ponadto zaspokaja również popyt na elektrony/protony. Aparat jest wyposażony w system automatycznego oczyszczania elek­trod.

Rozkład wody zachodzi w komorze wodnej pomiędzy dwoma tytanowo-platynowymi elektrodami, dodatnią i ujemną, anodą i kato­dą. Platyna została zastosowana ze względu na odporność na korozję. Elektrody są oddzielone specjalnymi membranami. Podobnie jak w procesach zachodzących w naturze, w urzą­dzeniu przeciwne ładunki wzajemnie przycią­gają się: do ujemnie naładowanej elektrody wędrują substancje o ładunku dodatnim, pod­czas gdy do dodatnio naładowanej elektrody podążają substancje naładowane ujemnie. Ujemna elektroda gromadzi wapń, sód, potas i magnez, które są również najważniejszymi zasadowymi składnikami alkalizującej żywno­ści.

W przebiegu jonizacji wody wytwarzana jest woda alkaliczna i kwaśna. Cząsteczki wody kwaśnej będą miały 1 atom tlenu i 3 atomy wo­doru (H30+).Dla wody pozostającej po stro­nie alkalicznej pozostanie 1 atom tlenu i 1 atom wodoru (OH-). Tlen pozostający po stro­nie alkalicznej wiąże tylko 1 atom wodoru i bę­dzie miał 1 wolny ładunek n. Jest, więc w stanie wiązać i unieszkodliwiać wolne rodniki (posiadające niedobór ładunku) w organizmie. Kwaśna woda jonizowana nie nadaje się do spożycia, ponieważ w przebiegu procesu joni­zacji wody ujemnie naładowane substancje są osadzane na dodatniej elektrodzie (tj. po stro­nie kwaśnej); chlor, azot, jony azotanowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium