Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Alkaiczna Woda Jonizowana

Alkaliczna woda jonizowana

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia, co może poprawić zdolność koncen­tracji i myślenia. Jest to spowodowane faktem, że woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody.

Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wo­dy. Woda jonizowana posiada klastery heksa­gonalne - oznacza to, że klaster składa się tyl­ko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej prze­dostać się do komórek. Jest to jeden z powo­dów, dlaczego nazywana jest wodą mikrokla­sterową czy mikrowodą. W ten sposób zdol­ność nawodnienia organizmu może być sze­ściokrotnie większa. Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania; tak, więc w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.

Jedną z głównych przyczyn chorób i starze­nia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. od­wodnienie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby.

Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny. Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegli­wości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu.

 Proces starzenia się jest nieprze­rwaną toksykacją wywołaną kwaśnymi pro­duktami przemianv materii. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neu­tralizacji kwaśnych produktów. Lepszy dostęp tlenu do komórek jest ważny dla zachowania naszego zdrowia, ponieważ wspiera eliminację toksyn, produkcję zdro­wych komórek krwi i zmniejsza skutki zakwa­szenia. Stosując alkaliczną wodę jonizowaną najłatwiej możemy chronić się przed atakiem wolnych rodnikówponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników.

Wpływ wolnych rodników prowadzi do rozwoju wielu chorób: raka, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, ale warto pamiętać, że również znamiona i piegi są efektem obec­ności wolnych rodników. Możemy uniknąć tych chorób prowadząc właściwy styl życia i stosując suplementy diety.

W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty. Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-)Umożliwia to wiązanie wolnych rodników w organizmie i spowalnia lub eli­minuje ich zdolność reakcji. W ten sposób za­trzymuje niszczący proces degradacji i substan­cje chemiczne stają się mniej szkodliwe! Tak, więc alkaliczna woda posiada właściwości re­dukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.

Poprzez picie wody alkalicznej możemy prz­erwać czy nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu. Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości za­kwaszające. Na to nakłada się równie negatyw­ny wpływ sztucznych dodatków żywnościo­wych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwa­szenia naszego organizmu i rozwoju poważ­nych problemów: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, pro­blemów z nerkami, itd. A zatem, alkaliczna woda jonizowana świetnie alkalizuje orga­nizm; pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:
- nadkwaśności żołądka
- przewlekłej biegunki
- zaburzeń trawienia
- nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)

Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę - jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie diok­syn oraz innych substancji chemicznych, mają­cych negatywny wpływ na stan naszego zdro­wia i środowiska. Ze względu na stały proces powstawania wolnych rodników w komór­kach, alkaliczna woda jonizowana jest najlep­szym sposobem oczyszczania.

Osoby cierpiące na zaparcia powinny pić zdecydowanie dużo wody alkalicznej. Począt­kowo picie alkalicznej wody jonizowanej może nieznacznie nasilić dolegliwości, ale stopnio­wo (w ciągu około miesiąca) doprowadzi do poprawy - stolce stają się jaśniejsze, bardziej żółtawe i prawie bezwonne.

Chlor, stosowany do dezynfekcji wody pitnej i niszczenia zarazków, zabija również ważną, przyjazną florę żyjącą w naszych jelitach. Na­tomiast szkodliwe, patogenne bakterie, wirusy i grzyby z czasem stają się bardziej oporne na działanie chloru, w rezultacie bardzo łatwo tłumią korzystną, pożyteczną florę. Najłatwiej dostrzegalnym znakiem tego zjawiska są stolce o nieprzyjemnym zapachu. Natomiast stolce osób pijących alkaliczną wodę jonizowaną sta­ją się prawie bezwonne. Można to osiągnąć po­przez regularne picie alkalicznej wody przez okres co najmniej miesiąca. "Zdrowe" stolce rzeczywiście nie pachną tak intensywnie. Oznacza to, że flora jelitowa jest idealna, zrów­noważona, w dobrym stanie (stolec dokładnie przypomina zapach stolca dzieci karmionych w 100% pokarmem matki).

Jeśli porównamy zawartość chloru w wodzie z kranu, mineralnej i alkalicznej wodzie joni­zowanej, wyniki mówią same za siebie: urzą­dzenie obniża stężenie chloru z 2,0 ppm/l do wartości 0,2-0,4 ppm/l, jednocześnie pozosta­wiając w oczyszczonej, alkalizowanej wodzie wystarczające ilości niezwykle ważnych składników.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium