Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Co to jest indeks glikemiczny? Chcę schudnąć!

Aby dobrze zrozumieć pojecie indeksu glikemicznego, należy zapoznać się z pojęciem samej zawartości cukru we krwi. Glukoza jest niezbędna do funkcjonowania naszego mózgu i musi być stale obecna we krwi. Gdy ona spada zostaje wytwarzany hormon trzustki-glukogen w celu podwyższenia stężenia. Gdy stężenie cukru we krwi osiągnie maksimum, trzustka zacznie wydzielać inny hormon insulinę, aby pobrać glukozę z krwi w celu zmagazynowania jej np. w wątrobie lub mięśniach.

Pod wpływem insuliny wartość cukru we krwi spadnie. Według Jeanrenaud B. od roku 1979 prowadzono badania i stwierdzono ze "w przypadku każdej otyłości nie zależnie od jej rodzaju klub mechanizmu powstawania mamy do czynienia z nadmiernym posiadaniem insuliny, a wszystkie badania wskazują na to, ze ów nadmiar poziomu jest proporcjonalny do nadwagi.
 
Osoba szczupła ma mało insuliny we krwi a osoba otyła ma nadmiar.

Nadmierna ilość insuliny oznacza wiec, ze trzustka wydziela jej nieproporcjonalnie do poziomu stężenia cukru we krwi, czyli nadmiar insuliny we krwi jest przyczyna, a nie skutkiem przybierania na wadze. Według Michal Montignac prawdopodobnie nadmiar insuliny jest chorobą, zaburzeniem metabolicznym. Grube i otyłe osoby mają wiec problem z trzustką.
Stwierdzono, że skoro spożycie węglowodanów o  niskim indeksie glikemicznym hamuje proces przybierania na wadze, a wręcz powoduje chudnięcie, należy wziaść to pod uwagę przy stosowaniu diety. Dołączenie do tego diety jedz zgodnie z grupa krwi przyniesie oczekiwane rezultaty.
Tabelka indeksów glikemicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium