Blog kategorie
Zamówienia i Konsultacje

INFOLINIA TELEFONY STACJONARNE

801 011 876       

DLA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

+48 604 477 776

+48 693 158 185 

lub napisz biuro@imarmed.pl

Rzetelna Firma

Trądzik

Trądzik

Objawia się występowaniem długo utrzymujących, nawracających się czerwonych plamek na skórze tzw." pryszczy", które ulegają zapaleniu i ropieją. Pojawiają się zazwyczaj na skórze twarzy, szyi, plecach.

Przyczyny powstawania trądziku.

Jedną z przyczyn jest pasożytniczy grzyb Candida Albicans (bielnik biały) - jest to rodzaj pasożytniczego grzyba drożdżowego, zwykle występuje w ilościach  nieszkodliwych w pochwie, układzie trawiennym, na skórze oraz w ustach. Osłabienie organizmu sprzyja  rozwojowi  i  może spowodować jego rozmnażanie. Zakażenie grzybicze może sygnalizować wiele rożnych objawów i chorób niekojarzonych z grzybami np.

Zaparcia, biegunki, bóle brzucha, nieświeży oddech, zgaga, wzdęcia, zapalenie pochwy, swędzenie, stany zapalne pęcherza moczowego, impotencja, oziębłość, ból głowy, zatok, stawów, gardła, męczący kaszel, alergie, trądzik, zmiany skórne, egzemy, cukrzyca, nadpobudliwość psychoruchowa, agresja, częste zmiany nastrojów, przewlekłe zmęczenie, nocne pocenie się, zaburzenia z pamięcią i koncentracją.

Kandydoza - infekcja grzybicza może dotyczyć każdego, a najbardziej osób po terapiach antybiotykami oraz u osób jedzących w nadmiarze słodycze. Obecnie stwierdza się wg WHO (Światowej Organizacji  Zdrowia), że ponad 50% populacji ma pasożyty, a ponad 80% społeczeństwa w nadmiarze  grzyby Candida Albicans - rodzaj pasożytniczego grzyba drożdżowego. Obecnie ludzie maja coraz mniej naturalnej flory bakteryjnej, a zwłaszcza pałeczek  kwasu mlekowego. Candida Albicans w ostrych przypadkach, może wędrować z krwią i atakować każdy narząd, powodując posocznicę czyli zatrucie krwi. Bardzo obniża odporność immunologiczną i może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby nowotworowe.

 Grzyby te wytwarzają toksyny, które powolnie nas zabijają, a na pewno pogarszają nasze samopoczucie i sprzyjają rozwojowi wszystkich chorób cywilizacyjnych. Silne leki przeciw grzybicze nie rozwiązują problemu, ponieważ wyjaławiają nasz organizm ze zdrowych bakterii, natomiast te, co miały wyginąć, wnikają do nabłonka i są w stanie przetrwać i przeczekać zagrożenie, aby ponownie zaatakować i rozwinąć się. Grzyby maja zdolność wytwarzać formy przetrwalnikowe i ze swoich zarodników odradzać się. 

1. Trądzik niezapalny

Kiedy na powierzchni skóry powstają zaskórniki białe (tzw. zamknięte) oraz zaskórniki czarne (tzw. otwarte).

Zaskórniki białe powstają podczas gdy nadmiar łoju i bakterii uwypukla powierzchnię skóry ale nie otwiera się na zewnątrz. Zwykle pojawiają się na skórze jako uwypuklenia niewidoczne gołym okiem lub małe białe plamki.

Zaskórniki czarne lub wągry, powstają gdy pory otwierają się na powierzchni skóry, a wydzielina gruczołów łojowych zawierająca tłuszcze utlenia się i nadaje im czarny kolor. Nie wolno tego mylić z  brudem i nie da się tego wymyć. 

2. Trądzik zapalny

Oba rodzaje zmian skórnych mogą ulec zapaleniu, które wywołuje obrzęk i ból.

Jeśli mieszek włosowy nadal się powiększa i w rezultacie dochodzi do pęknięcia, a jego zawartość wycieknie do otaczających go tkanek to powstaje krosta. Są to czerwone guzki, czasami zawierające ropę, które mogą powstać z zaskórników białych lub czarnych.
Ten rodzaj zapalenia jest spowodowany głównie chemicznym podrażnieniem pochodzącym  z komponentów łoju, tzw. wolnymi kwasami tłuszczowymi.

W ciężkich przypadkach trądziku występują guzki i torbielki, czyli twarde zgrubienia pod powierzchnią skóry. Powstają one na skutek wtórnego zakażenia krosty i mogą objąć głębsze warstwy skóry. Są to wypełnione płynem grudki, które mogą osiągać średnicę kilku centymetrów. Ponadto, mogą one utrzymywać się przez kilka tygodni, a nawet miesięcy.
Niektóre, po pęknięciu, mogą pozostawić trwałe blizny.

Inne odmiany:

Milia ? mała wysypka na twarzy w postaci białych krostek. Występuje ona sporadycznie u noworodków i niemowląt. Zwykle znika bez śladu w ciągu kilku pierwszych tygodni. Wysypka ta może się również pojawić u dorosłych, w postaci tzw. trądziku dorosłego. Niekiedy zmiany te są reakcją alergiczną na kosmetyki lub pokarmy, a czasem są związane z krwawieniem miesięcznym, tzw. trądzik przedmiesiączkowy lub pomenopauzalny.
Zazwyczaj leczenie u dzieci nie jest wskazane. Dorośli, natomiast, mogą zasięgnąć porady u lekarza lub u kosmetyczki.

Ciężkie formy trądziku:

Acne Conglobata: To rzadka, ale najpoważniejsza forma trądziku. Może ona spowodować poważne, nieodwracalne uszkodzenia skóry i pozostawić blizny. Zajmuje duże obszary w postaci białych zaskórników i częściej pojawia się u mężczyzn. Mogą pojawić się na twarzy, klatce piersiowej, plecach, pośladkach, ramionach lub udach. Wiek występowania waha się pomiędzy od 18-stym a 30-stym rokiem życia. Stan ten może utrzymywać się przez wiele lat.

Acne Fulminans: Znany jako nieoczekiwany początek acne conglobata, które normalnie pojawia się u młodych mężczyzn. Zmiany na skórze obejmują twarz, szyję, klatkę piersiową w postaci nacieków, ropni, torbieli oraz licznych owrzodzeń pokrytych krwotocznymi strupami. Zmianom skórnym mogą towarzyszyć dolegliwości stawowe, gorączka, zły stan ogólny, podwyższenie liczby białych ciałek we krwi, wzrost OB.

Gram- Negative Folliculitis: Jest to bakteryjne zakażenie i charakteryzuje się powstawaniem licznych krost i cyst. Przeważnie występuje w wyniku długoterminowego leczenia antybiotykiem trądziku pospolitego.

Pyoderma faciale: Ten typ trądziku twarzy dotyczy tylko kobiet, zazwyczaj w wieku od 20 do 40 roku życia. Charakteryzuje się dużymi, bolesnymi guzkami, krostami. Znane są również rany, które mogą pozostawić po sobie blizny. Ta choroba swój przebieg rozpoczyna i kończy nagle, i nie trwa dłużej niż jeden rok. Niestety, może on wystąpić na skórze kobiet które wcześniej nie miały problemu z trądzikiem.

Najczęściej zamawiane:



do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium